Yüz bölgesi, yaşlanmanın en çok hissedildiği bölge olarak, kişinin görünümünde en çok rol oynayan bölgedir. Kırışıklıkların veya sarkmaların meydana geldiği yüz, kişide özgüven kaybına neden olup, gündelik ilişkilerini sekteye uğratmaktadır. Sigara, alkol kullanımı, yoğun stres altında çalışan kişilerde de yaştan bağımsız olarak kırışıklık gözlemlenebilir ve kişiyi olduğundan daha yorgun, daha yaşlı, daha depresif gösterir. Tüm bu etkilerin ortadan kaldırılması bakımından mezoterapi etkileri kişileri tatmin etmekte ve kesin sonuçlar vermektedir.

Cilt, saç üzerinde yaşlanma belirtilerini geciktiren veya tamamen ortadan kaldırma özelliği olarak açıklayabildiğimiz anti-aging minerallerin ciltte yaşlanma belirtileri gösteren bölgeye uygulanarak yapılan mezoterapi seansları, cilde, nem, canlılık ve parlaklık sağlamaktadır.

Mezoterapi seansında, kişinin istek ve ihtiyaçları göz önüne alınarak, hekim görüşü doğrultusunda, hyaluronik asit; A, C, E vitaminleri gibi antioksidanlar, lifting sağlayan moleküllerin cilt altına enjekte edilmesiyle yapılır.

Mezoterapi seansında kullanılan hyaluronik asit;  cilt kırışıklarının giderilmesi, yara iyileşmesi, eklemlerdeki aşınma ve yıpranmanın tedavilerinde de kullanılan bir madde iken, A,C ve E vitaminleri ise cildin ihtiyacı olan gücü ve parlaklığı yeniden kazanması amacı ile kullanılmaktadır.

 

MEZOLIFTING

Lifting uygulaması, cilt kırışıklıkları alanında sıkça uygulanan ve son yıllarda oldukça geliştirilen bir uygulama olarak, hücre yenilenmesini teşvik eder; cildin kollajen yapısının güçlenmesini sağlar; kırışıklıkları gözle görülecek seviyede azaltır ve cilde parlaklık sağlanır. Mezoterapi seansında, lifting etkisini sağlayan maddeler cilde enjekte edilerek istenilen bu sonuçlar elde edilir.

Mezoterapi seanslarında cilde enjekte edilen maddelerin hepsi, cilde elastik özelliğini kazandıran, hücre yapıcı etkilere sahip, buna bağlı olarak kırışıklık şikayetini ortadan kaldıran, cildin kolajen yapısını güçlendiren maddelerdir.

 

YÜZ BOTOKSU

Stresle dolu bir yaşam, ilerleyen yılların ardından ciltte, özellikle yüz bölgesinde kırışıklıklar, ince çizgiler meydana gelir. Çevre faktörleri, kullanılan ilaçlar,psikolojik durumların ardından bu kırışıklıkların artması kişiyi olduğundan daha yorgun, olduğundan daha yaşlı gösterebilir.  Ameliyatsız, kesi olmadan, uygulandığı gün etkisini gösteren tedaviler arasında bulunan Botoks tedavisi son yıllarda artan ilgi ve taleplerle sıkça uygulanmaktadır.