Vaser Liposuction ( vaser liposakşın, vaser lipo), bölgesel yağlanma görülen bölgelerde oluşan yağların ince kanüller kullanılarak alınmasıdır. Klasik liposuction tedavilerinin yanında uzun iyileşme süreci olmadan etkili sonuçlar görülebilen bir yağ aldırma teknolojisidir. Bölgesel  olarak ortaya çıkan yağların kişiler üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla geliştirilmiştir.

Vaser liposuction yönteminde cilt altında yer alan yağ dokusu, bir tek yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgasıyla sıvı hale getiriliyor. Yağ hücresi parçalanarak cilt yüzeyinden ayrılıyor. Sonra ince ince kanüller yardımıyla çekiliyor.  Vaser yağ aldırma teknolojisi sayesinde six pack olarak da anılan karın kası görünümü yapmak da mümkün.

Bu yöntemle kişinin vücudundan alınan yağlar, dolgu olarak vücudun başka yerlerine de uygulanabilir.

Vaser liposuction operasyonunda yağ dokusu sıvı haline getirilerek alınır. Bu yüzden deride morluk oluşma olasılığı çok düşüktür. Ayrıca vaser lipo çok hızlı  yapıldığı için işlem sonrası ödem oluşma riski de azdır.  Kanama ya da enfeksiyon riski de çok düşüktür.  Hastalar operasyondan sonra çok kısa bir sürede sosyal yaşamlarına devam etmeye başlayabilir