Cildimiz yaşımızın ilerlemesi ile kolajen üretimi yavaşlar, elastik özelliği azalır bunlara bağlı olarak cilt yaşlanır eski ışıltısını, nemini kaybeder, yağ oranının da azalması ile çatlaklar ve sarkmalar oluşur. Güneş lekeleri, lezyonlar cildin görünümünü bozar. Solgunluk ve kuruluk oluşunca cildin elastikiyetini kaybetmesi, kırışıklıklar ortaya çıkıp cilt sağlığımızı ve görüntümüzü olumsuz yönde etkiler. Yaş ilerledikçe vücudumuz kendisi için gerekli protein ve mineralleri sentezleyemediği için aynaya baktığımızda yaşlanma belirtilerini net bir şekilde görmeye başlarız. Cildin ihtiyaç duyduğu bu maddeleri barındıran başlıca tedavilerden biri Somon DNA’sıdır.
Somon DNA’sı cilt gençleştirmede kullanılan en doğal yöntemlerden biridir. İnsan DNA’sına en yakın DNA’dır. Somon balığından elde edilir ve cilt gençleştirme tedavisinde kullanılır. Somon DNA’sı cildin su tutarak nemini korumasına, cildin yenilenmesine yardımcı olur. Kırışıklıkları giderip yaşlanma etkilerini büyük ölçüde azaltır. Cilt yıllar önceki haline döner.
Somon DNA tedavisinde tek seans bile ciddi bir yenilenme sağlar ama biz uygulamayı kalıcı etki göstermesi için 3 seans yaptırmanızı öneriyoruz. Seans aralıkları 1-2 hafta arasında değişebilir.