Six Pack ameliyatı liposuction yöntemi ile karın bölgesinde six pack(baklava) görüntüsünün elde edilmesi işlemidir. Ameliyat uygulamaları ve ameliyat süreleri vücut yapılarına göre farklı olacağı için mutlaka bir hekim görüşüne ihtiyaç vardır.

Bu operasyonda, kişilere tek seferde ihtiyaca yönelik birkaç aşamalı işlem uygulanmaktadır. İşlem, genellikle ağır egzersiz yapmasına rağmen belirgin kaslara sahip olamayan ve daha çizgili bir görüntü elde etmek isteyen yetişkinlere uygulanmaktadır.

Bu uygulama sırasında, mikro girişler ile işlem yapılmaktadır. Bu nedenle; kişilerde operasyon sonrası dönemde gözle görülür bir skar dokusu meydana gelmemektedir.

İyileşme süreci, uzun vakitler alan ve kişiyi günlük hayatından uzak tutacak herhangi bir zorluğu yoktur. Operasyon sonrası dönem, kolay atlatılmaktadır.

Egzersize göre çok daha kısa zamanda six pack görünümüne kavuşmanıza olanak sağlar.

Bu tür ameliyatlar sağlıklı olan bütün bireylere uygulanmasında herhangi bir sakınca olmayan basit operasyonlardır. Kişileri hem ameliyat öncesi dönemde hem de sonrası dönemde çok fazla zorlayıcı değildir. Sizi işinizden ve günlük hayatınızdan uzak kalmanıza neden olacak uygulamalar değildir.