Plastik estetik cerrahinin merkezinde göğüsteki sorunlu bölgelerin tedavisi yer alır. Meme bir dişilik sembolü olması sebebiyle kadının kendisini iyi hissetmesi ve kendisine güven duyması açısından son derece önemlidir. Küçük memeler bir kadın için duygusal, sosyal ve cinsel açıdan psikolojik bir baskıya sebep olabilmektedir. Memeler kadının beden görünümde fiziği tamamlayan yapılardır. Hayallerinizde yaşattığınız estetik ve büyük göğüsün gerçeğe dönüşmesi bizimde titizlikle üzerinde durduğumuz bir konu. Günümüzde ameliyat seçeneği dışında her iki memenin eşit hale getirilmesi yada hacminin arttırılması için başka bir seçenek bulunmamaktadır. Ameliyat silikon bir protezin göğüs altına yerleştirilmesinden ibarettir.Bunu yapmanın bir kaç farklı yolu vardır.Protezler göğüs kasının ya altına ya da üstüne (meme bezlerinin hemen altına) konulur.
Büyüklük ve zorluk olarak orta derecede bir ameliyattır. Hastalar genellikle ilk 3-4 gün kol hareketlerinde biraz ağrı hissederler ve göğüslerinin gergin olduğundan yakınırlar.
Ameliyat sonrası ertesi gün taburcu olabilir ve 3-4 gün sonra işinize dönebilirsiniz. İlk gece nispeten sıkıntılı geçebilir. Genellikle ağızdan alınacak basit bir ağrı kesici yeterli olur. Bu ameliyat sonucunda ciddi morarmalar ve şişlikler beklenmemektedir.