Kol Germe Ameliyatı genellikle 40 yaş ve üstü kadınların ve aşırı kilo verme sonucu kol derisinde sarkma oluşanların tercih ettikleri estetik operasyonlar olarak geçmektedir. Bu estetik operasyonların ise temel amacı fazla kilo alıp verme süreçlerinden sonra kol yağları, etlerinin sarkması ve kötü bir görünüm oluşturmasıdır. Kol Germe Ameliyatları genellikle kilo sorunu ve sıkılaşma sorunu yaşayan kadınların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Bu ameliyatlarda sarkan yağ tabakası ve ölü hücreler alınmakta ve bölgenin sıkı, sağlıklı bir görünüm alması amaçlanmaktadır. Kol kasları ve eklemleri olumsuz etkilememesi ve ameliyat sonrası tekrar eski sağlığına kolaylıkla kavuşabilmesi için uzman hekimlerden yardım alınarak tedavi süreci başlatılmalıdır.
Kol germe ameliyatı, koltuk altı ve dirsek arasında ki fazla deri ve yağ tabakalarının alınarak kol bölgesinin daha estetik bir görünüme getirilmesi işlemidir. Üst kol konturları bu şekilde güzel bir görünüme getirilirken büyük ölçekli operasyonlarda kesik izi kalabilir.
Kol germe ameliyatı sonrası üst kollar daha genç ve dinamik görüneceği için hastalar gündelik hayatlarında çok daha rahat hareket edip özgüven kazanabilir. Ve en çok çekinilen konu olan kısa kollu giysiler de artık sıkılmadan giyilebilir olacaktır.
Kol germe ameliyatı (Brachioplasty) tek başına yapılabileceği gibi diğer vücut kontur düzeltme ameliyatları ile birlikte de yapılabilir.