Karın Germe Ameliyatı, bilinen diğer isimleriyle “Karın Estetiği”, “Karın Germe Operasyonu”, “Abdominoplasti; karın bölgesindeki fazla yağ dokusunun çıkarılmasının ardından cildi germek, daha sıkı bir karın şekli oluşturmak için zayıflamış kasları geri yüklemek, düz bir karın bölgesi oluşturmak amacıyla yapılan cerrahi operasyona verilen addır.

Karın bölgesindeki cilt ve kas yapısı çeşitli nedenlerle zaman için deforme olur. Sık kilo alıp vermek, hamilelik, yaş alma-yaşlanma, kalıtımsal nedenler, geçirilmiş ameliyatlar sonrası karın bölgesinde bağ ve doku gevşekliği oluşabilir. Kişi, düzenli spor hayatı ve sağlıklı beslenme prosedürlerine uygun bir yaşam sürüyor olsa da gevşek ve sarkmış bir karın bölgesine sahip olabilir. Karın germe ameliyatı ile çatlamış, gevşemiş karın derisi düzeltilebilir, iç karın kaslarının sağlamlaştırılarak, düz ve gergin bir karın görüntüsü yaratılarak vücut hatlarının düzeltilmesini sağlanır.
Karın germe ameliyatı sonrası mutlaka sağlıklı bir beslenme programı uygulanmalıdır. Sonuçların kalıcı olması için düzenli egzersiz ve sağlıklı diyet rutini kurmak önemlidir. Kiloyu sabit korumak, hamilelikten uzak durmak kalıcı sonuçlar vaat eden bir karın germe ameliyatı sonrası için önemlidir.

Karın germe ameliyatı sonrasında kesi yerindeki yara izi 1 yılın sonunda düz ve soluk bir görünüm alır ve estetik açıdan bir sıkıntı yaratmayacak şekilde iyileşir.