Eğer basen bölgesinde estetik bir görüntü elde edilmek isteniyorsa popoya da müdahale etmek gerekir. Günümüz teknolojik imkanları ve gelişen estetik cerrahi yöntemleri sayesinde istediğiniz estetik görünüme kavuşmak çok daha kolay hale geldi.
İnsanlar popolarının estetik açıdan hoş bir görünüme sahip olmasını isterler. Standart beklentiler poponun dolgun, dik ve çıkıntılı olması şeklindedir. Kalça estetiği kişiden kişiye değişebilen bir konudur. Kişilerin boy, kilo ve beklentileri doğrultusunda bir operasyon gerçekleştirilir. Brezilya poposu estetiği yapılırken dolgun bir kalça amaçlanıyorsa yağ enjeksiyonu ve yağ alma uygulamaları tercih edilmektedir.

Brezilya popo estetiği ameliyatı yapılırken yağ enjeksiyonu, silikon uygulamaları,ve germe yöntemi adı verilen üç tane teknik kullanılır. Bu tekniklerden hangisini uygulanacağı hastanın istekleri doğrultusunda belirlenir. Yapılan popo estetiği operasyonu sonrası dolgun ve dik bir kalçaya sahip olursunuz.

Basenleriniz üst bölgede daralarak poponuzun yandan bakıldığındaki görüntüsü düzeltilir. Tüm bu operasyonlardan sonra kalıcı olacak şekilde istediğiniz estetik görünüme kavuşursunuz.