Gözlerimiz, duygu durumlarımızı ve anlatmak istediklerimizi ifade eden, iletişimimizde kolaylaştırıcı bir etki taşıyan ve özgüvenimiz adına en büyük önemi taşıyan vücut bölgelerimizden biridir. Badem göz estetiği bu noktada son yıllarda oldukça merak konusu olmuştur.

İlerleyen yaşa veya bazı kalıtsal sorunların giderilmesi amacıyla bugün göz operasyonları, son teknoloji ve gelişmiş tıbbi yöntemler ile giderilmektedir.

Özellikle, gözlerin yüz bölgesinde daha çok öne çıkmasını sağlamak, yüz bölgesinde estetik görüntüyü tamamlamak, gözleri daha iri göstererek yüz ile orantılı gözükmesini sağlayacak, tıbbi bir işlemdir.  Son yıllarda artan popülaritesi ile çokça kişinin başvurduğu badem göz estetiği, temel olarak, gözlerin hafif yukarı çekilerek, bakışlara derin bir anlam kazandırılmasını sağlama işlemidir.

Ameliyat süresinin oldukça kısa sürdüğü ve herhangi bir riskinin bulunmadığı bu çözümlerde iyileşme süresi 15 gündür. Ameliyat sonrası gerekli takibin yapılması adına kişi kontrole gelmeli ve varsa herhangi bir sorunu hekim ile görüşmelidir.