İP ASKI İLE YÜZ VE BOYUN GERME, KAŞ KALDIRMA

İlerleyen yaş nedeniyle, kontrolsüz kilo alıp vermeden kaynaklanan nedenler ile, aşırı sigara ve alkol tüketimine bağlı olarak yüz bölgesinde sarkmalar meydana gelebilir.  Özellikle yıllar boyu yer çekimine maruz kalan yüz bölgesinde, derimizi tutan dokularda gevşeme yaşanır ve yüz, yanak ve boyun bölgesinde aşağı doğru sarkmalar gözlemlenebilir. Cildin elastik dokusunu yitirmesi, düzensiz uyku durumlarına, aşırı strese, uzun süre güneş ışığına maruz kalmaya, sudan alınan minerallerden mahrum kalmaya, depresyon ve sıkıntıya da bağlanabilir.

İP İLE YÜZ VE BOYUN GERME

İp ile yüz, ve boyun germe işlemleri, özellikle ameliyattan kaçınan, pratik ve acısız operasyonları tercih eden kişiler için son derece kusursuz bir çözüm sunmaktadır. Çene hattının düzeltilmesi, yanak bölgesine hacim kazandırma amacıyla uygulanır.

İP İLE KAŞ ASKILAMA

Kaşlar, yaşlanma ile ve kilo alıp verme ile aşağı düşer. Kaşın yukarı kaldırılması, göz çevresinin açılması ve parlak ve aydınlanmış bir göz çevresi oluşturmak amacıyla uygulanır.

İp ile yüz, boyun germe ve kaş askılama son yıllarda artan talep ile birlikte uygulanabilirliği yüksek, acısız ve yan etkisiz işlemlerdir.

Yüz çevresinde belirlenen sorun bölgeyi içine alan bir rota çizilir. Bu rota, kişinin yüz estetiğinin bütünlüğünü koruyan, işlem sonrası yüzde doğal bir görünümü amaçlayan ince bir çizgi üzerine şekillenmektedir.